Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 124 dni.

Imieniny: Faustyna, Jowity, Georginy

Lekcja fizyki i chemii w Centrum Badań Jądrowych w Świerku

Młodzież Zespołu Szkół w Krzepicach 30 stycznia 2019r. wzięła udział w zajęciach w Badawczym Reaktorze jądrowym Maria w Świerku. Mieli oni możliwość zobaczyć pracujący reaktor i jego rdzeń, w tym najbardziej spektakularny "dowód" jego pracy czyli promieniowanie Czerenkowa. Widzieli również sterownię reaktora, halę przygotowawczą i odkryty pełnowymiarowy model rdzenia, elementy paliwowe, zasobniki do napromieniowań, manipulatory stosowane w komorach gorących. Wysoko wykwalifikowani pracownicy opowiedzieli jak działa reaktor, ile zużywa paliwa i co się z tym paliwem potem dzieje. Dowiedzieli się do czego wykorzystujemy na co dzień to wyjątkowe urządzenie i jak to wykorzystywanie odbywa się w praktyce. Uczniowie również wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu promieniotwórczości.