Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 124 dni.

Imieniny: Faustyna, Jowity, Georginy

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
27 Finał WOŚP zakończony

Finał WOŚP w Krzepicach zorganizował Sztab utworzony przez młodzież z Zespołu Szkół w Krzepicach. Kwestujący wywodzili się z naszej szkoły( pomagali nam również absolwenci) oraz Szkoły Podstawowej w Starokrzepicach. Sztab dział już osiemnasty rok. W czasie wszystkich wcześniejszych finałów zebraliśmy ponad 206 tys. zł.

W tym roku zebraliśmy wraz z licytacjami w Domu Kultury 30 409 zł. Zebrana kwota jeszcze się powiększy bo ciągle trwają nasze licytacje internetowe. Zebrane pieniądze z puszek wolontariuszy na bieżąco liczyła komisja utworzona z pełnoletnich uczniów naszej szkoły, a następnie jeszcze raz dokładnie przeliczyli je pracownicy Banku Spółdzielczego w Krzepicach, którym dziękujemy za współpracę.

Graliśmy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Dziękujemy wszystkim za ofiarność

Finał wraz z licytacjami prowadzili uczniowie naszej szkoły a na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach zagrali:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic pod batutą Miłosza Janika,

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Krzepicach, przygotowani przez p. Alicję Polus

Szkolne Koło Teatralne „Bajduś” działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krzepicach pod kierunkiem pań Ireny Głąb i Bożeny Czai

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dankowic po kierunkiem p. Marka Banasika z wsparciem p. Jerzego Osta i p. Mateusza Spaczyńskiego

Soliści studia piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach: Julia Sulowska, Kinga Cudna, Oliwia Bielecka, Ola Ceglarz, Judyta Włodarczyk oraz instruktorka studia p. Ewelina Hałka.

W czasie finału harcerze z 91 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej „Hades” przygotowali dla najmłodszych niespodzianki: malowanie twarzy oraz zwierzęta z balonów. Występy przeplatane były licytacjami gadżetów WOŚP oraz przedmiotami przekazanymi na licytacje przez: pana Barłomieja Wilka (autografy znanych sportowców oraz kalendarze), firmę Nietuzinkowo p. Edyty Woźnej (poduszki i pluszowa kostka-grzechotka), firmę Husquarna z Krzepic (zabawkowa piła do cięcia), pana Rafała Balcerzaka (kalendarz z autografem Jakuba Błaszczykowskiego), panią Barbarę Pośpiech (damskie perfumy).

Poczęstunek dla wolontariuszy i wszystkich uczestników tegorocznego finału dostarczyli: Cukiernia „SARAD” państwa Stypułkowskich, sklep państwa Nogalskich, GS SCh w Krzepicach, sklep spożywczy p. Anny Siejki, sklep spożywczy p. Elżbiety Kęsik, sklep spożywczy p. Jadwigi Krysiak oraz sklep p. Piotra Sawickiego.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim występującym tego dnia na scenie, osobom zaangażowanym w zbiórkę i organizację finału, szczególnie p. Magdalenie Zalewskiej dyrektorce GOK w Krzepicach wraz z pracownikami.

Bożena Drab

Szef Sztabu WOŚP w Krzepicach