Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni. Matura za: 192 dni.

Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Współpraca z Politechniką Częstochowską

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy trzeciej medyczno-przyrodniczej uczestniczyli w ostatnich w tym półroczu zajęciach laboratoryjnych z chemii i fizyki na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej, w ramach podjętej w grudniu współpracy. W trakcie zajęć laboratoryjnych z chemii uczniowie przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla związków organicznych, a na zajęciach z fizyki mieli możliwość zapoznania się z laboratorium z optometrii, między innymi urządzeniami służącymi do pomiarów parametrów układu wzrokowego w zakresie niezbędnym dla potrzeb korekcji optycznej oraz do dobierania soczewek okularowych, korygujących wady układu wzrokowego.