Wycieczka do Niemiec
15 kwietnia br. klasy I b, I c i 1aB dotarły do Szwajcarii Saksońskiej.
Ogromne formacje skalne, kamienny most i tarasy widokowe zachwycały swoim pięknem. W średniowiecznym zamku Stolpen oglądaliśmy komnaty więzionej hrabiny Cosel, a z niezdobytej na skale twierdzy Kőnigstein podziwialiśmy przełom Łaby.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy urokliwe Drezno, a w szczególności barokowy pałac Zwinger (Galerię Starych Mistrzów ze słynnymi malowidłami włoskiego renesansu, Salon Matematyczno – Fizyczny, Muzeum Porcelany z Miśni). Fűrstenzug (największy porcelanowy obraz na świecie), odbudowany Marienkirche i tarasy Brűhla dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
Trzeci dzień spędziliśmy w Berlinie. Poznaliśmy historię nazizmu w Muzeum Terroru. Nasze zainteresowanie wzbudziło kultowe przejście graniczne Checkpoint Charlie, fragmenty muru berlińskiego czy wieża telewizyjna. Zbombardowany kościół cesarza Wilhelma, Reichstag, Kolumna Zwycięstwa i pomnik pomordowanych Żydów Europy zaskoczyły nas swoimi rozmiarami.
Oprócz aspektu kulturoznawczego wycieczka była świetną okazją do integracji i poznania się. Zdobyta wiedza, piękne widoki, wspólne rozmowy, śpiewanie, miła atmosfera pozostaną na długo w naszej pamięci.
kierownik wycieczki Ewelina Łyźniak






















